Sheep Secondary Antibodies
Secondary antibodies where sheep is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (6)
- (414)
Quantity
- (1)
- (8)
- (31)
- (2)
- (278)
- (58)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (26)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
Conjugate
- (21)
- (11)
- (26)
- (1)
- (1)
- (21)
- (18)
- (18)
- (16)
- (16)
- (16)
- (18)
- (16)
- (2)
- (25)
- (2)
- (40)
- (4)
- (21)
- (5)
- (5)
- (21)
- (21)
- (21)
- (9)
- (2)
- (9)
- (33)
Host Species
- (1)
- (4)
- (414)
Applications
- (32)
- (358)
- (32)
- (12)
- (1)
- (2)
- (82)
- (172)
- (48)
- (3)
- (72)
- (306)
- (37)
- (188)
- (2)
- (1)
- (1)
- (314)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
151
–
165
of
706
results
Sheep anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 405, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgA Heavy Chain Secondary Antibody, HRP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Antigen | IgA Heavy Chain |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C. Do not freeze. |
| Host Species | Sheep |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Formulation | Phosphate Buffered Saline (PBS) containing 0.2% BSA. with 0.05% Pro-Clean 400 |
| Gene ID (Entrez) | 3493 |
| Immunogen | Bovine IgA |
| Isotype | IgG |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Test Specificity | By immunoelectrophoresis and ELISA this antibody reacts specifically with bovine IgA. This antibody may cross react with IgA from other species. |
Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody (Pre-adsorbed), Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Antigen | IgG (H+L) |
|---|---|
| Regulatory Status | RUO |
| Content And Storage | Store at 4C short term. Aliquot and store at -20C long term. Avoid freeze-thaw cycles. |
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry,Immunofluorescence |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Rabbit IgG whole molecule |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Bovine IgM Heavy Chain Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgA Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Frozen),Immunocytochemistry |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Research Discipline | Adaptive Immunity, Immunology |
| Antigen | IgA |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity purified |
| Gene Alias | Immunoglobulin A |
| Gene ID (Entrez) | 3493 |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | Purified bovine IgA |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Canine IgG2 Heavy Chain Secondary Antibody, Biotin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgM Heavy Chain Secondary Antibody, FITC, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Bovine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Sheep anti-Bovine IgG (H+L) Secondary Antibody was developed against bovine IgG-heavy and light chain. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Equine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Sheep anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody was developed against equine IgG-heavy and light chain. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Equine |
| Host Species | Sheep |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Sheep anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody was developed against equine IgG-heavy and light chain. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Sheep anti-Equine IgM Heavy Chain Secondary Antibody, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody
Sheep anti-Bovine IgM (H+L) Secondary Antibody, Janelia Fluor 646, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Sheep Polyclonal Antibody